آیا مصرف عسل با موم طبیعی (موم خود بافت) مجاز است؟

مصرف عسل با موم طبیعی یا موم خود بافت یکی از مواردی است که سؤالات زیادی در مورد آن مطرح می‌شود. سؤالاتی از قبیل اینکه آیا می‌توان عسل با موم را مصرف کرد؟ و چه طعمی دارد و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟ خبر خوب این است که بله! خوردن شان عسل یا عسل با موم کاملاً بی‌خطر است. برخی معتقدند که خوردن عسل موم دار بسیار سالم است، زیرا عسل درون موم، مانند تمامی عسل‌های زنبور، یک آنتی‌بیوتیک طبیعی است.

آیا می‌توان عسل با موم مصرف کرد!

عسل طبیعی در بین آشپزهای حرفه‌ای و آماتور محبوبیت زیادی دارد و گزینه‌های بی‌شماری برای استفاده از عسل موم دار در آشپزی وجود دارد. عسل با موم طبیعی حاوی مقادیر کمی گرده گل، پروپولیس و ژل رویال است؛ این محصولات زنبوری دارای فواید بالقوه سلامتی هستند و غنی از کربوهیدرات‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها نیز هستند.

عسل با موم یا شان، عسل خام چیست؟

شان عسل خام یا عسل با موم توسط زنبورهای عسل برای ذخیره عسل، گرده و پرورش لاروهایشان ساخته می‌شود. شانه عسل زمانی ساخته می‌شود که عسل خام در سلول‌های مومی شش‌ضلعی شان عسل ذخیره می‌شود. به دلیل طبیعی بودن، رنگ شان عسل می‌تواند از کهربایی روشن تا تیره متفاوت باشد.

در مقایسه با نرمی عسل، شان عسل خام بافتی دارد که به آن قوت زیادی می‌بخشد به همین دلیل شان عسل می‌تواند با غذاهایی ترکیب شوند ولی عسل بدون موم آن قابلیت را ندارد.

عسل گون

عسل گون با موم

نحوه مصرف عسل با موم چگونه است؟

راه‌های زیادی برای مصرف عسل با موم و شان عسل طبیعی وجود دارد که هر کس مطابق میل خود از آن‌ها استفاده می‌کند. در این قسمت برخی از روش‌های مورد علاقه مصرف کنندگان این محصول طبیعی آورده شده است.

روی نان گرم یا پنکیک

یک قاشق شان عسل خام را مانند خامه روی نان داغ، یا روی نان تست، پنکیک، وافل و نان موزی پخش کرده و سپس میل کنید.

مصرف عسل موم دار همراه بستنی

برای یک دسر ساده ولی خوشمزه، شان عسل را با بستنی وانیلی نرم شده ترکیب کرده و نوش جان کنید.

استفاده از شان عسل برای تزئین سالاد

سالاد تازه مورد علاقه خود را شان عسل طبیعی بجای سس تزئین کنید. مصرف عسل موم دار همراه با سالاد چغندر، سالاد موشک، گلابی، یا سالاد سبزیجات کبابی مناسب است.

مصرف عسل با موم در وعده صبحانه

می‌توانید شان عسل یا عسل موم دار له شده را به ماست طبیعی اضافه کنید و به عنوان یک صبحانه مقوی میل کنید.

برای درست کردن این ترکیبات خوشمزه شما عزیزان می‌توانید شان عسل یا عسل با موم را به‌طور مستقیم به صورت عمده و خرده از فروشگاه عسل خاصلند تهیه کنید.

یوسفی

پشتیبانی 24 ساعته

برای خرید عسل طبیعی تماس بگیرید.

نگهداری عسل با موم یا شان عسل

عسل با موم یا شان عسل باید در دمای اتاق نگهداری شود، نه در یخچال. این محصول طبیعی به دلیل خاصیت آنتی‌بیوتیک طبیعی‌اش می‌تواند مدت زمان طولانی‌تری نگهداری شود و فاسد نخواهد شد، اما با توجه به مدت زمان نگهداریشان، ممکن است کریستالیزه یا متبلور شود. ولی نگران این مورد نباشید، حتی در آن حالت هم هنوز کاملاً خوراکی است؛ و این نشان از طبیعی بودن این محصول است.

عسل سبلان با موم مشهور به عسل اردبیل موجود در فروشگاه عسل خاصلند دارای کیفیت بالایی است و شما عزیزان می‌توانید این محصول طبیعی را به صورت آنلاین و تلفنی خریداری کنید و درب منزل خود تحویل بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله:

ارسال نظرات