عسل کوهی

عسل کوهی چیست؟

عسل کوهی همان‌طور که از اسمش مشخص است به عسلی گفته می‌شود که به‌صورت ارگانیک و بدون دخالت بشر تولید می‌شود. عسل وحشی و عسل کوهستان اصطلاح‌های دیگری است که برای این محصول طبیعی به کار می‌رود. این نوع عسل حاصل کلنی زنبورعسل در دل صخره‌ها و سنگ‌ها است و انسان در به وجود آمدن آن نقشی ندارد و ناگفته نماند که چنین عسلی خیلی کم یاب است و پیدا کردن آن خیلی دشوار است. در این مطالعه به بررسی عسل وحشی خواهیم پرداخت و فروشگاه عسل خاصلند فقط عسل کندویی سبلان را به شما عزیزان ارائه می‌دهد و ادایی در فروش عسل وحشی ندارد.

مقایسه عسل کوهی با عسل کندویی

عسل کندویی اگر در یک منطقه کوهستانی توسط زنبورعسل تولید شده باشند به دلیل اینکه از شهد گل و گیاهان کوهی تولید می‌شوند از هر لحاظ مشابه محصول کوهی خواهند بود اما فاکتورهای وجود دارند که با بررسی آنها می‌توان تفاوت و مشابهت بین این دو عسل را تشخیص داد که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  1. تفاوت طعم عسل کندویی و کوهی

این محصول از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و که قابل مقایسه با عسل کندویی نیست. تفاوت عمده عسل وحشی و کندویی، در طمع و مزه این دو عسل است. طعم و مزه عسل وحشی بسیار بی‌نظیر است و هیچ آزمایشگاهی قادر به تشخیص چنین طعمی نیست اگر از این عسل یک‌بار مصرف کرده باشید به یقین عاشق آن خواهید شد ولی متأسفانه پیدا کردن این عسل دشوار است و کسانی که ادا می‌کنند عسل وحشی می‌فروشند تقریباً سعی در فریب مشتریان می‌کنند.

2. تفاوت زنبورعسل، عسل کندویی و وحشی

زنبورهایی که عسل کوهستان را تولید می‌کنند به آنها زنبورهای وحشی ریز گفته می‌شوند و بسته به منطقه جغرافیایی، از نژادهای مختلف و شکل ظاهری متفاوتی تشکیل می‌شوند. یکی تفاوت اصلی میان زنبورهای عسل وحشی و زنبورهای عسل کندویی این است که این زنبورهای کوهستان به طور طبیعی با شرایط جوی و کمبود غذا و بیماری‌ها مقابله می‌کنند و مقاومت بیشتری نسبت به زنبورهای کندویی دارند و انسان در تقویت و یا کمک زنبورعسل‌ها نقشی ندارد و تنها دخالت انسان سعی در پیدا کردن عسل وحشی و برداشت کردن آن است.

یوسفی

پشتیبانی 24 ساعته

برای خرید عسل طبیعی تماس بگیرید.

3. تفاوت عسل کندویی و کوهی از نظر آزمایشگاه

از نظر فاکتورهای آزمایشگاه عسل تفاوتی میان عسل وحشی و کندویی وجود ندارد. فاکتورهای زیر در آزمایش عسل مورد ارزیابی قرار می‌گیرد:

میزان ساکارز

میزان آب

میزان دیاستاز

میزان اسیدیته HFM

آزمایشات نشان می‌دهد عسل کوهی و کندویی از نظر فاکتورهای بالا هیچ تفاوتی با هم ندارند. آزمایشگاه تنها می‌تواند تعیین کند که عسل مورد آزمایش، عسل طبیعی است یا خیر و چقدر حرارت دیده است و چقدر کهنگی دارد و آیا توسط زنبورعسل تولید شده است یا توسط انسان. پس از نظر آزمایشگاه ارزش غذایی و خواص عسل طبیعی کندویی با کوهی یکی است.

کلام پایانی:

عسل وحشی بدون دخالت انسان در کوهستان توسط زنبور وحشی به‌صورت طبیعی تولید می‌شود و انسان دخالتی در آن ندارد و خیلی کم یاب است. همان‌طور که ذکر شده است عسل کوهی از نظر طعم و خوشمزگی با عسل کندویی قابل قیاس نیست ولی از نظر آزمایشگاه کاملاً مشابه هم هستند و ارزش غذایی و خواص عسل کوهی و کندویی کاملاً یکسان است.

ارسال نظرات