عسل خام و طبیعی چیست و چه تفاوتی با عسل تقلبی دارد؟

عسل خام، عسل طبیعی، عسل خالص، عسل واقعی و عسل تقلبی نام‌های هستند که در بازار خرید و فروش این محصول با آن روبه‌رو هستیم؛ و نیاز است تفاوت آن‌ها را درک کنیم، به طور ساده، عسل خام، طبیعی، خالص، فیلتر نشده و واقعی اساساً یک چیز هستند یعنی محصول 100 درصد اصیل و طبیعی و این بدان معناست که این عسل توسط زنبورها ساخته شده است، نه در یک کارخانه‌های صنعتی. اگر به دنبال خرید عسل طبیعی و ارگانیک هستید، می‌توانید این محصول را به صورت عمده و خرده از فروشگاه عسل خاصلند تهیه کنید.

عسل تقلبی به محصولی اشاره دارد که با طعم‌دهنده‌ها، رنگ‌ها و شکر تولید شده است. همچنین، برخی از عسل‌های تقلبی ممکن است اصلاً حاوی هیچ‌گونه اثری از عسل‌های زنبور نباشند و با استفاده از مخلوط شربت گلوکز، محلول‌های شکر، نیشکر یا چغندر، توسط دست بشری ساخته شده باشند.

اکنون که توضیح دادیم عسل تقلبی چیست، بیایید تفاوت‌های بین عسل خالص، خام و واقعی را بررسی کنیم.

عسل خام و طبیعی چیست؟

عسل خام و طبیعی مستقیماً از داخل کندوهای زنبور برداشت می‌شود؛ به عبارت دیگر، عسل خام بدون دخالت دست انسان و بدون افزودنی، مستقیماً از شان عسل گرفته می‌شود، همچنین این نوع عسل، به عنوان عسل خام فیلتر نشده نیز شناخته شده است.

بیشتر عسل‌هایی که به عنوان عسل خام در فروشگاه عسل خاصلند فروخته می‌شوند، عسل‌های طبیعی زنبور هستند که تمام خوبی‌های یک محصول طبیعی را دارد.

عسل خام به این صورت نیز می‌توان تعریف کرد: عسلی که در داخل کندوی زنبور وجود دارد به وسیله استخراج، ته‌نشینی یا صاف کردن بدون اعمال حرارت برداشت می‌شود. این ماده شیرین توسط زنبورهای عسل از شهد گل‌ و گیاهان تولید شده و در داخل کندوها ذخیره می‌شوند.

آیا عسل خام و طبیعی همان عسل فرآوری نشده است؟

عسل فرآوری نشده یا غیرپاستوریزه اساساً عسل خام و طبیعی در خالص‌ترین شکل خود است که مستقیماً از شان عسل گرفته می‌شود و احتمالاً حاوی دانه‌های گرده، موم و پروپولیس است. در فروشگاه خاصلند، عسل خام حداقل پردازش را می‌بیند این محصول فقط به آرامی فیلتر می‌شود تا ناخالصی‌ها از بین برده شوند.

عسل خام و واقعی

عسل تقلبی چیست؟

عسل تقلبی اصطلاحی است که برای محصولات شبیه عسل استفاده می‌شود که توسط زنبور تولید نشده و حاوی موادی مانند شربت گلوکز، محلول‌های شکر تصفیه‌شده یا شربت ذرت، نیشکر یا چغندر هستند.

بسیاری از محصولات موجود در بازار در واقع عسل نیستند؛ و توسط دست بشری ساخته شدند. در حالی که عسل تقلبی ممکن است شبیه عسل خام به نظر برسد، تفاوت اصلی این است که در کارخانه ساخته شده است، نه توسط طبیعت.

عسل چهل گیاه

عسل چهل گیاه

محتویات عسل تقلبی: 

  • حاوی ترکیبی از عسل زنبور و شربت‌های ارزان‌تر مانند نیشکر یا دیگر شربت‌ها است که برای افزایش حجم عسل اضافه شده‌اند و هزینه تولید و قیمت را کاهش می‌دهند.
  • اغلب دارای درصد بالایی از آب است که عسل را رقیق می‌کند، دوباره برای افزایش حجم محصول و در نتیجه افزایش سود استفاده می‌شود.
  • دارای افزودنی‌های مصنوعی یا ترکیبات سنتزی مانند رنگ‌ها و تقویت‌کننده‌ها هستند.

یوسفی

پشتیبانی 24 ساعته

برای خرید عسل طبیعی تماس بگیرید.

عسل تجاری چیست؟

عسلی که در سوپرمارکت‌ها به فروش می‌رسد از عسل خام تا عسل تقلبی متغیر است که همان‌طور که اشاره کردیم ممکن است اصلاً حاوی عسل نباشد!

تفاوت کلیدی بین بیشتر عسل‌های تولید شده به صورت تجاری که در سوپرمارکت‌ها فروخته می‌شوند و عسل خام فرآوری نشده این است که عسل تولید شده به صورت تجاری تا دماهای بسیار بالا گرم شده و از فیلتراسیون خوبی برای پردازش آن استفاده نشده است. گرم کردن برای کند کردن یا متوقف کردن فرآیند تبلور یا شکرک و حذف هر گونه ناخالصی از عسل انجام می‌شود.

فرآیند فیلتراسیون عسل خام و طبیعی

عسل فیلتر شده عسلی است که یک فرآیند فیلتراسیون دقیق برای حذف همه ذرات معلق در عسل خام را پشت سر گذاشته است. این ذرات شامل دانه‌های گرده، موم و پروپولیس هستند. بیشتر اوقات، حرارت نیز در فرآیند فیلتراسیون استفاده می‌شود تا عسل را بیشتر مایع کند و سرعت فرآیند را افزایش دهد.

فرآیند پاستوریزاسیون عسل

پاستوریزه کردن به معنای گرم کردن عسل تا دمای بالا است. این فرآیند خواص طبیعی عسل را از بین می‌برد و بسیاری از فیتونوترینت‌های عسل خام را حذف می‌کند. گرم کردن عسل به این روش نه تنها مواد مغذی غنی موجود در عسل خام را از بین می‌برد، بلکه پاستوریزه کردن همچنین طعم و عطر اصلی و دلپذیر عسل واقعی را کاهش می‌دهد.

پاستوریزاسیون و فیلتراسیون برای زیباتر و جذاب‌تر کردن عسل روی قفسه‌ها استفاده می‌شوند. این فرآیند همچنین باعث کاهش ویسکوزیته عسل به دلیل گرم‌تر شدن عسل می‌شود و بسته‌بندی و کار با آن را آسان‌تر می‌کند. از جهات بسیاری، عسل پاستوریزه دیگر عناصری که عسل خام را تشکیل می‌دهند، ندارد.

خرید عسل واقعی از زنبورداران

عسل خام و طبیعی توسط زنبورداران فروشگاه عسل خاصلند در استان اردبیل و دامنه کوه سبلان تولید می‌شود.

هنگامی که عسل را از زنبورداران بومی خریداری می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که عسل از کندوهای محلی استان اردبیل استخراج شده و حداقل پردازش را دارد. عسل خام یا واقعی، ترکیبات طبیعی عسل (گرده، موم، پروپولیس و ژل رویال) را حفظ می‌کند و بنابراین مزایای واقعی طبیعی عسل 100% خالص و مغذی را فراهم می‌کند.

حداقل پردازش عسل خام چیست؟

در صورتی که به این فکر می‌کنید که منظور از حداقل پردازش چیست، این به معنای گرم کردن ملایم عسل در دمای پایین است فقط به اندازه‌ای که به طور کافی برای بسته‌بندی‌ جریان یابد بدون از بین بردن هیچ‌یک از املاح مغذی آن.

در این فرآیند، ممکن است از یک صاف کننده سبک نیز برای حذف ذرات بزرگ‌تر که در زمان استخراج عسل جمع‌آوری شده‌اند، استفاده شود. این ذرات شامل برگ‌ها، قطعات موم و دیگر ناخالصی‌های غیر عسل است.

حداقل پردازش ترکیب طبیعی عسل را تغییر نمی‌دهد. تمامی مزایای سلامت و ارزش غذایی طبیعی را حفظ می‌کند. همچنین طعم خوشمزه و عطر و بافت فوق‌العاده‌ای که فقط در عسل 100% طبیعی وجود دارد به خوبی حفظ می‌شود.

چگونه عسل خام و طبیعی را تشخیص دهیم؟

در مقایسه با عسل‌های تولید شده به صورت تجاری، عسل خام و طبیعی اردبیل ممکن است ظاهری کمی تیره داشته باشد که به دلیل وجود کریستال‌های بافت‌دار ریز، ذرات شان عسل و لکه‌های گرده هستند. بسته به نوع عسل (براساس منبع شهد)، عسل خام ممکن است در طول نگهداری در انبار شروع به متبلور شدن کند.

برخی از عسل‌ها در عرض چند هفته شروع به شکرک زدن می‌کنند، مانند عسل چهل گیاه برخی دیگر ممکن است ماه‌ها طول بکشند، در حالی که برخی دیگر سال‌ها طول می‌کشند.

شکرک زدن عسل طبیعی ممکن است غیرطبیعی جلوه کند ولی این متبلور شدن نشان خالص بودن آن است و افراد زیادی مصرف چنین محصولی را ترجیح می‌دهند.

چگونه بفهمیم عسل تقلبی است یا طبیعی

در اینجا چهار راه ساده برای تست اینکه عسل شما تقلبی است یا طبیعی ارائه شده است:

  1. یک قاشق چای‌خوری عسل را داخل یک لیوان آب بیندازید. عسل تقلبی بلافاصله شروع به حل شدن می‌کند، در حالی که عسل خام  و طبیعی به طور دست نخورده به ته لیوان می‌افتد.
  2. یک قطره عسل با دمای اتاق یا خنک‌تر را روی انگشت خود بگذارید. اگر “عسل” پخش شود، آن عسل تقلبی است. اگر ترکیب خود را حفظ کند و به صورت یک قطره باقی بماند، پس عسل خام واقعی است.
  3. اگر عسل خود را برای مدت زیادی نگه داشته‌اید و هنوز به صورت شربت باقی مانده است، ممکن است عسل تقلبی باشد. بیشتر عسل واقعی با گذر زمان شکرک می‌زنند.
  4. در نهایت، یک کبریت خشک را داخل عسل بزنید. آن را بردارید و سعی کنید روشن کنید. کبریتی که در عسل خام زده شده باشد روشن خواهد شد و شعله‌ای که عسل را می‌سوزاند ایجاد خواهد کرد. کبریتی که در عسل تقلبی زده شده باشد به درستی روشن نخواهد شد. این به دلیل وجود رطوبت زیاد در “عسل” است.

عسل خام باکیفیت در فروشگاه خاصلند

مردم اغلب از خود می‌پرسند “عسل خام چیست؟”. آن‌ها ممکن است سؤالاتی از قبیل “عسل واقعی چیست؟”، “عسل طبیعی چیست؟” یا “عسل خالص چیست؟” را نیز از خود بپرسند. امیدواریم این پست به شما کمک کرده باشد که تفاوت بین این‌ها و عسل تقلبی را تشخیص دهید.

اکنون که ارزش عسل واقعی را می‌دانید، اگر به دنبال خرید عسل به صورت آنلاین هستید، به شما توصیه می‌کنیم که فقط محصولات عسل طبیعی تولید شده و تأمین شده توسط زنبورداران استان اردبیل در فروشگاه عسل خاصلند را خریداری کنید.

اشتراک گذاری مقاله:

ارسال نظرات