شکر زدن یا تبلور عسل طبیعی چیست؟

شکرک زدن عسل طبیعی یا تبلور آن، به تغییر حالت عسل از مایع به نیمه‌جامد گفته می‌شود که اغلب به آن قندی‌شدن یا متبلور نیز می‌گویند. شکرک عسل زمانی رخ می‌دهد که گلوکز موجود در عسل متبلور می‌یابد. این یک اتفاق طبیعی است و به این معنی نیست که عسل فاسد شده یا قابل استفاده نیست.

منبع گل مورد استفاده برای شهد، دما و نسبت گلوکز به فروکتوز در عسل برخی از عواملی هستند که بر سرعت و مقدار شکرک موجود تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل برخی از عسل‌ها زودتر شکرک می‌زنند. برای مثال، عسلی که گلوکز بیشتری دارد، سریع‌تر متبلور می‌شود.

عسل شکرک زده می‌تواند ظاهر مختلفی داشته باشد. اغلب رنگ آن روشن‌تر می‌شود و ضخیم‌تر، دانه‌دانه‌ و مات‌ می‌شود؛ اما طعم و ارزش غذایی عسل عموماً بدون تغییر باقی می‌ماند.

می‌توانید عسل تبلور یافته را به آرامی با غوطه‌ور کردن شیشه در یک حمام آب گرم به حالت مایع برگردانید. توصیه می‌شود از گرمای بیش از حد خودداری کنید زیرا این حرارت زیاد باعث افت کیفیت و ترکیبات مفید عسل شود.

عوامل مؤثر بر شکرک زدگی عسل طبیعی:

آیا شکرک زدن عسل یک پدیده طبیعی است؟ پاسخ این سؤال مثبت است. اگر عسل شما شکرک زده است، اصلاً نگران نباشید؛ زیرا شکرک زدن آن، نشان‌دهنده اصالت و کیفیت عسل شماست.

1. دما

دمای خنک، حدود ۵۰ درجه فارنهایت یا کمتر، می‌تواند متبلور را در عسل تحریک کند؛ اما نگهداری عسل در محیط کمی گرم‌تر می‌تواند این فرآیند را آهسته‌تر کند.

2. گرم کردن ملایم

برای بازگرداندن عسل شکرک زده به حالت مایع، از تکنیک‌های گرم کردن ملایم استفاده کنید. قرار دادن ظرف عسل در یک کاسه آب گرم می‌تواند به طور مؤثر شکرک زدگی عسل طبیعی را برطرف خواهد کرد. از گذاشتن آن داخل مایکروویو خودداری کنید. به خاطر داشته باشید فرآیند گرم کردن را یک بار انجام دهید زیرا تکرار چرخه‌های گرم و سرد کردن می‌تواند بر کیفیت و عطر محصول تأثیر بگذارد.

3. محتوای گلوکز

منبع گل عسل بر نسبت گلوکز به فروکتوز تأثیر می‌گذارد در نتیجه یک عامل کلیدی در شکرک زدن عسل طبیعی به حساب می‌آید. عسل تولید شده از شهد گیاهان مختلف سرعت تبلور متفاوتی دارند. برای مثل عسل یونجه به دلیل محتوای گلوکز بالاتر نسبت به سایر محصولات سریع‌تر شکرک می‌زند.

یوسفی

پشتیبانی 24 ساعته

برای خرید عسل طبیعی تماس بگیرید.

4. محتوای گرده

گرده گل یک جزء طبیعی از عسل است که زنبورها در هنگام جمع‌آوری شهد آن را نیز جمع‌آوری می‌کنند. ذرات گرده به شکرک زدن عسل طبیعی کمک می‌کنند.

کلام پایانی:

شکرک زدن عسل طبیعی را به عنوان نشانه‌ای از کیفیت و اصالت آن درک کنید. با درک عواملی که در فرآیند شکرک زدن عسل طبیعی نقش دارد می‌توانید به‌خوبی بپذیرید که متبلور شدن عسل در واقع نشان‌دهنده یک محصول طبیعی است. همچنین آشنایی با نحوه از بین بردن شکرک موجود در عسل، به شما کمک می‌کند که این فرآیند را به گونه‌ای انجام دهید که کیفیت محصول حفظ شود.

شکرک زدگی در عسل طبیعی

بهره‌مندی از خواص عسل فروشگاه خاصلند

با خرید عسل و مصرف روزانه سلامتی خود را ارتقا دهید. محصولات موجود در فروشگاه عسل خاصلند کاملاً طبیعی بوده و از داخل کندوهای زنبورعسل برداشت می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با محصولات فروشگاه می‌توانید با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله:

ارسال نظرات