انواع دمنوش با عسل

معرفی دمنوش

دمنوش به نوشیدنی‌های گفته می‌شود که از گل، برگ، ساقه، پوست میوه و یا حتی ریشه گیاهان درست شده است برای اینکه بتوان از این محصولات ذکر شده دمنوش درست کرد باید گیاهان مورد استفاده در آب قابل حل باشند یا با جوشاندن آنها در آب، آب جوش بدست آمده خاصیت دارویی داشته باشد در واقع با این کار عصاره گیاهان در آب حل شده و خاصیت درمانی بسیاری دارد.

برای درست کردن دمنوش راحت‌رین راه ترکیب گیاهان خرد شده با آب جوش است بعد از ریختن گیاه در آب جوش به مدت 10-15 دقیقه در حرارت کم قرار دهید سپس آن را نوش جان کنید البته ذکر این نکته لازم است که باید از توری استفاده کنید تا تفاله آن دور ریخته شود.

انواع دمنوش با عسل:

  • دمنوش زنجبیل و عسل

گیاه ریشه زنجبیل در ترکیب با عسل طبیعی دارای آنتی اکسیدان می‌باشد که خاصیت ضد قارچی دارد. پس استفاده از این دمنوش پر خاصیت و پر طرفدار، باعث تقویت و ارتقاء سیستم ایمنی بدن می‌شود به طوری که می‌تواند در سم زدایی از بدن و تسکین درد‌های ناشی از التهاب مفید باشد.

برای درست کردن دمنوش زنجبیل با عسل تکه‌ای کوچکی از زنجبیل تازه رو در یک لیوان آب جوش ریخته و سپس حدود هفت دقیقه زمان دهید تا دم بکشد و بعد دمنوش را با عسل شیرین کرده و میل کنید.

دمنوش با عسل

  • دمنوش چای نعناع با عسل

چای نعناع یک نوشیدنی با کالری کم و رایحه خوب است که بیشتر افراد حداقل چندین بار استفاده از آن را تجربه کردند. مصرف دمنوش چای نعناع با عسل باعث بهبود و درمان بیماری‌های مختلف مانند: سرماخوردگی، سرفه و گلودرد می‌شود.

استفاده از دمنوش با عسل چای نعناع برای تقویت معده مفید می‌باشد‌ و می‌تواند پاکسازی مناسبی را انجام دهد. همچنین دمنوش چای نعناع با عسل باعث برطرف شدن بوی بد دهان نیز می شود.

دمنوش با عسل

یوسفی

پشتیبانی 24 ساعته

برای خرید عسل طبیعی تماس بگیرید.

  • دمنوش دارچین و عسل

عسل یک ماده مفید برای سیستم ایمنی بدن بوده و دارچین نیز برای تقویت سیستم گوارشی مفید است دمنوش این دو مواد بی‌نظیر به طرز شگفت انگیزی برای درمان بیماری‌های مختلف از جمله سرماخوردگی، ناراحتی معده، سرفه و بهبود عفونت مثانه مؤثر است.

نصف قاشق چای خوری دارچین را با 2 یا 3 قاشق عسل طبیعی مخلوط کرده و در وعده صبحانه آن را میل کنید.

دمنوش با عسل

علاوه بر مواردی که در رابطه با درست کردن انواع دمنوش با عسل طبیعی گفته شد دمنوش‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توان با عسل ترکیب کرده و نوش جان نمود و روش درست کردن آنها نیز با مواردی که گفته شد، یکسان هستند.

  • دمنوش لیمو و عسل
  • دمنوش شیر عسل و زرد چوبه
  • دمنوش بابونه و عسل
  • دمنوش رازیانه و عسل

ارسال نظرات