سیاه دانه و عسل

آیا از خواص بی نظیر مصرف عسل و سیاه دانه شنیده‌اید؟ از دیدگاه طب سنتی سیاه دانه برای درمان هر دردی موثر است و عسل طبیعی نیز حاوی ترکیبی از اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها، آهن، روی، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌های قوی است پس ترکیب این دو ماده با هم به طرز معجزه آسایی برای هر نوع بیماری یا تقویت سیستم ایمنی بدن کاربرد دارد.

همان‌طور که در مقاله “ترکیب سیاه دانه و عسل” به این موضوع اشاره شد به این ترکیب در طب سنتی دوسین گفته می‌شود. فقط کافی است از معجون دوسین یک بار استفاده کنید به یقین طعم بی نظیر آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

بهترین زمان مصرف سیاه دانه و عسل

همان‌طور که می‌دانید معجون دوسین خاصیت درمانی بسیاری دارد البته باید توجه داشت که این خواص درمانی به نحوه و زمان مصرف سیاه دانه و عسل نیز بستگی دارد. نحوه درست کردن مصرف دوسین بسیار ساده است فقط کافی است یک قاشق سیاه دانه را با 3 قاشق عسل سیاه دانه ترکیب کرده و میل کنید ولی برای بهره‌مندی از خواص این معجون در بهبود بیماری‌های مختلف باید زمان مصرف آن را رعایت کنید.

رعایت کردن زمان مصرف دوسین باعث می‌شود تا اثرات دارویی این معجون به خوبی بر روی بدن تأثیرگذار باشد. از جمله بیماری‌های که زمان مصرف سیاه دانه و عسل در بهبود آن نقش دارد می‌توان به مشکلات کبدی، مشکلات چاقی، ضعف قلب، بیماری پروستات، ضعف چشم‌ها و بیماری‌های پوستی اشاره کرد؛ که در قسمت‌های زیر به بهترین زمان مصرف این معجون برای هر بیماری خواهیم پرداخت. شما عزیزان برای آشنایی بیشتر نیز می‌توانید با یک پزشک طب سنتی نیز در این باره مشورت کنید.

بهترین زمان مصرف سیاه دانه و عسل

  • مصرف سیاه دانه و عسل برای مشکلات کبدی

معجون دوسین علاوه بر خواص دارویی و درمانی بسیارش که در ابتدای مقاله نیز به این موضوع اشاره شد برای بهبود مشکلات و بیماری کبدی نیز استفاده می‌شود. اثرات ضد اکسایشی سیاه‌دانه باعث جلوگیری از مسمومیت‌های کبدی می‌شود. کافی است این معجون را هر روز صبح قبل از صبحانه به طور ناشتا یک قاشق چای‌خوری به مدت 10 روز میل کنید، بعد از این مدت شاهد از بین رفتن علائم بیماری و مشکلات کبدی خواهید بود. اگر می‌خواهید کبد خود را از سموم و مواد شیمیایی تخلیه کنید بهترین زمان برای مصرف سیاه دانه و عسل هنگام صبح و به صورت ناشتا خواهد بود.

  • مصرف سیاه دانه و عسل برای پروستات

بیماری‌های پروستات یکی از مشکلات رایج در بین مردان است این بیماری به طور معمول در سنین بالای ۵۰ سال خود را نشان می‌دهد. طبق نظر متخصصان حوزه طب سنتی بهترین زمان مصرف سیاه دانه و عسل برای درمان مشکلات پروستات حدود نیم ساعت قبل صبحانه است.

یوسفی

پشتیبانی 24 ساعته

برای خرید عسل طبیعی تماس بگیرید.

  • مصرف سیاه دانه و عسل برای لاغری

دوسین برای لاغری کاملاً مفید است و در علم طب سنتی نیز به آن بسیار اشاره شده است. این معجون به عنوان یک عنصر تغذیه‌ای مقوی و مفید در رژیم غذایی هر فرد برای کمک به لاغری و کاهش وزن افراد دارای اضافه وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای این کار ابتدا 50 گرم سیاه دانه را با حدوداً 150 گرم عسل ترکیب کرده و در روز یک مرتبه میل کنید بهترین زمان مصرف ترکیب عسل و سیاه دانه برای استفاده از خواص لاغری این معجون صبح به‌صورت ناشتا یا هنگام شب قبل از خواب خواهد بود.

همان‌طور که می‌دانید در طب سنتی برای حل مشکلات چاقی و درمان آن با توجه به شرایط بدنی و سیستم ایمنی برای هر فرد روش‌های درمانی متفاوتی را تجویز می‌کنند بنابراین با توجه به وضعیت جسمانی و بدنی خود با پزشک طب سنتی مشورت کنید تا با مصرف اشتباه این معجون پر خاصیت عوارض جانبی برایتان به همراه نداشته باشد.

  • مصرف سیاه دانه و عسل برای ضعف قلب

مطالعات نشان می‌دهد که مصرف معجون دوسین باعث بهبود عملکرد بطن‌های قلب و کاهش فشار خون در افراد می‌شود و تپش قلب را کاهش می‌دهد این ترکیب اثرات خوبی را برای بهبود ضعف قلب نشان داده است بهترین زمان مصرف سیاه دانه و عسل برای بهبود مشکلات قلبی هر روز صبح قبل از صبحانه و به‌صورت ناشتا به اندازه یک قاشق چای‌خوری است حتماً در زمان مشخص شده استفاده کنید تا از اثرات مطلوب آن بهره‌مند شوید.

کلام پایانی:

شاید با خواندن این مقاله و اطلاعات خودتان در مورد زمان مصرف سیاه دانه و عسل اطلاعات زیادی داشته باشید با مرور همه منابع در مورد این معجون بی نظیر به خواص درمانی بی‌شمار آن پی خواهیم برد. با فهمیدن بهترین زمان مصرف دوسین می‌توان از خواص درمانی آن به نحو احسن بهره‌مند شد. همان‌طور که گفته شد نمی‌توان زمان مشخصی را برای مصرف تعیین کرد زیرا زمان مصرف این معجون برای مشکلات خاص متفاوت است در این مطالعه این زمان برای چندین مورد بررسی شده است. ولی در حالت کلی می‌توان گفت مصرف دوسین در نیم ساعت قبل از صبحانه باعث جذب تمام خواص این معجون طبیعی خواهد شد.

ارسال نظرات